Перистальтичний насос для миючих засобів Bores Protho
1. ВАЖЛИВІ ВКАЗІВКИ ТА РЕКОМЕНДАЦІЇ
Дане керівництво з експлуатації є невід'ємною частиною перистальтичного (шлангового) дозувального насоса (далі в інструкції використовуються такі терміни, як «насос» і «пристрій»), яке необхідно зберігати для отримання будь-якої подальшої інформації.
При продажу або передачі даного пристрою іншій особі, цей посібник з експлуатації слід передати новому власнику, щоб вона/вона був обізнаний про функціонування даного пристрою і відповідних вказівках.
До установки і використання насоса уважно прочитайте вказівки, що містяться в даному посібнику. Дані вказівки були складені в цілях забезпечення безпеки під час установки, використання і технічного обслуговування насоса.
Будь-які вказівки і схеми, що стосуються спеціальних моделей, надаються в якості додатків до даного керівництва.
Перед тим як приступити до будь-якої роботи по технічному обслуговуванню або чищенні, завжди витягуйте вилку зі штепсельної розетки.
Будь-яке втручання або видозміна електроустановки, які можуть знадобитися, проводять виключно кваліфіковані спеціалісти.
Даний насос призначений тільки для дозування добавок (миючих засобів або ополіскувачів) в посудомийні машини. Будь-яке використання дозуючого насоса не в цілях дозування добавок в посудомийні машини вважається неприпустимим.
Цей пристрій створено для використання дорослими, тому не дозволяйте дітям наближатися у насосу, щоб пограти.
Щоб забезпечити ефективність роботи пристрою та його правильну роботу, слід дотримуватися вказівки Виробника, а також забезпечити виконання технічного обслуговування кваліфікованими фахівцями.
Ніколи не мучте ремонтувати пристрій самостійно, оскільки це може бути небезпечно. Втручання неспеціалістів також може стати причиною ушкоджень або ще більше погіршити існуючі проблеми. У разі будь-яких несправностей, зв'яжіться з дистриб'ютором, що продав вам пристрій, або Виробником, які порадять Вам найближчий сервісний центр. Радимо запитувати тільки оригінальні запасні частини.
У разі якщо нанос необхідно розібрати, його слід вимкнути, прибравши шнур електроживлення (звичайно, після його від'єднання від мережі електроживлення).
Також:
- Уникайте потрапляння компонентів дозувального насоса за межі установки в навколишнє середовище.
- Розміщення або утилізація матеріалів здійснюється у відповідності з чинним національним законодавством.
З урахуванням вищевикладеного, настійно вимагаємо, щоб технічне обслуговування і роботи з відновлення будь-яких деталей, що підлягають заміні, здійснювалися виключно уповноваженими сервісними фахівцями.
2. ЗАГАЛЬНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ
2.1 ОБЛАСТЬ ЗАСТОСУВАННЯ
Шлангові насоси серії "PROTHO" випускають у двох версіях:
- без контейнера, для використання в посудомийних машин.
- з контейнером, для зовнішнього використання.
Функціональні характеристики дозувальних насосів з контейнером, при необхідності, виконують з різними технічними рішеннями, що забезпечують зручне та ефективне регулювання потужності.
2.2 ПРИНЦИП РОБОТИ
Перистальтичні насоси – найкраще, що існує в сфері дозувальних насосів, оскільки вони не оснащені клапанами, які створюють безліч проблем.
Принцип роботи заснований на еластичності мембранної труби для перекачування насосом або на змінному легкому стисненні ролерів, підтримуваних центральним несучим гвинтом пристрою. Дана опора, що приводиться в дію електродвигуном редуктора, під час повертання, приводить в дію функції всмоктування і впорскування одночасно.
Усмоктувальний дія відбувається в результаті натискання, після проходження роликів, завдяки гнучкості труби, разом з тим відбуватися впорскування слідом за ковзаючим стисненням ролерів на трубі, які виштовхують речовина у напрямку до випускного отвору.
2.3 НОМІНАЛЬНЕ ЗНАЧЕННЯ
Значення напруги, частоти і потужності вказані на табличці з основними параметрами. Для здійснення перевірки та контролю зверніться до даної табличці.
3.УСТАНОВКА
При поставці дозувальний насос захищений картонною упаковкою (рис. 1).
Відкрийте картонну упаковку, уникаючи використання невідповідних інструментів, таких як ножі, складані ножі, викрутки та ін., переконайтеся, що пристрій не пошкоджено. У разі виникнення будь-яких сумнівів щодо відсутності пошкоджень, НЕ ВИКОРИСТОВУЙТЕ ЙОГО і зв'яжіться з Дистриб'ютором або Виробником, продали Вам пристрій.
Ніяку упаковку (мішки, картон, пінополістирол, скоби, обв'язувальні стрічки та ін) не можна залишати поруч з дітьми, якщо вони є потенційними джерелами небезпеки.
Установка виконується кваліфікованими фахівцями з дотриманням чинного вітчизняного законодавства, відповідно до вказівок Виробника.
Неправильна установка може завдати шкоди навколишньому середовищу, тваринам, людям і предметів, за який Виробник не може нести відповідальність.
3.1 ВИЗНАЧЕННЯ МІСЦЯ РОЗТАШУВАННЯ
Пристрій сконструйовано та виготовлено для установки з внутрішньої і зовнішньої (моделі з контейнером) сторони посудомийної машини із здійсненням контролю виконання необхідних функцій. Пристрій розміщують на певній відстані від інших деталей машини з метою забезпечення спрощеного технічного обслуговування. Даний спосіб також має запобігти виникненню випадкових витоків продукту з насоса через поломку насосної труби і від пошкодження оточуючих деталей.
3.2 ПІДКЛЮЧЕННЯ ДО ОСНОВНОГО ДЖЕРЕЛА ЖИВЛЕННЯ
Електрична безпека даного пристрою забезпечується лише при його установці в посудомийній машині з додержанням чинних національних правил з техніки безпеки.
Установка посудомийної машини повинна здійснюватись кваліфікованим фахівцем.
Виробник не несе ніякої відповідальності за будь-які пошкодження, що сталися в результаті некомпетентною або недбалої роботи інсталятора.
Перевірте, щоб електрична потужність системи відповідала максимальної потужності дозувального насоса, зазначеної на табличці з даними.
Установник також повинен переконатися, що поперечний переріз проводів в електричній системі сумісно з поглинається потужністю пристрою.
Шланговий дозувальний насос для внутрішньої установки не оснащений вимикачем, тому мережеве напруга відразу запускає пристрій в роботу.
Установник також повинен знайти точки з'єднання для підведення шлангового дозувального насоса.
Підведення перистальтичного дозувального насоса для миючого речовини виконують паралельно з підключенням до електромагнітного клапану ополіскування або до аналогічної точки.
У той час як для дозувального насоса для ополіскувача, виконують під'єднання до промывочному насосу посудомийної машини або аналогічної точці підключення.
Якщо дозувальний насос для миючих засобів оснащений кондуктометричної регулюванням, буде потрібно установка датчика миючого засобу з висвердлюванням отвори діаметром 12.5 мм в камері посудомийної машини, нижче рівня води. (Якщо машина, в яку необхідно внести добавку, що вже знаходиться в експлуатації, не забудьте спустошити промивальну камеру до проведення зазначеної операції). Після просвердлювання отвору, встановіть датчик з ущільнюючим прокладкою для отвору і затягніть відповідну гайку з зовнішнього боку камери. Не перетягуйте гайку, щоб не пошкодити різні деталі.
Тепер підключіть дроти, які виходять з контейнера насоса:
- один до землі (до корпусу машини)
- інший до кріплення попередньо встановленого датчика миючого засобу.
Радимо захистити живлять дроти дозуючого насоса, переконавшись, що вони не були ніяким чином размяты або пошкоджені.
Уважно прочитайте наступні вказівки:
Використання дозуючого насоса, як і використання будь-якого іншого електричного пристрою, тягне за собою дотримання деяких основних правил, таких як:
- не чіпайте його мокрими чи вологими руками й ногами
- не використовуйте цей пристрій без взуття.
- не використовуйте кабельні подовжувачі в кімнатах, використовуваних як кухонь, ванн і душових.
- ніколи не тягніть кабель електроживлення, щоб відключити його від джерела електроживлення.
- не дозволяйте дітям та неосудним особам користуватися пристроєм.
До проведення будь-яких робіт з чищення або технічного обслуговування, вимкніть машину, яка контролює дозуючий насос від електричного живлення, і витягніть штепсель з розетки.
У випадку пошкодження виробу або його неякісного функціонування, вимкніть його згідно з вищеописаною процедурою і не проводите ніяких швидких ремонтних робіт або прямих втручань. Зверніться до кваліфікованих фахівців і вимагайте використання тільки оригінальних запасних деталей. Недотримання вищезгаданого, крім анулювання всіх форм гарантії, може представляти серйозну загрозу правильному функціонуванню пристрою.
3.3 Гідравлічні з'єднання
Даний шланговий дозувальний насос призначений виключно для дозування добавок в посудомийну машину.
Підключення води виконує професійний та кваліфікований спеціаліст у відповідності з вказівками Виробника, використовуючи деталі, які спеціально поставляють в комплекті для установки.
Дані сполуки поділяються на два окремих етапи:
1) Лінія всмоктування
2) Лінія впорскування
1. Підключення лінії всмоктування (рис. 2)
- Підключіть трубу всмоктування до трубному фітинги (див. стрілку з покажчиком) і потім дотягніться до резервуара з речовиною, яка має всмоктуватися з іншого кінця.
- Відріжте будь зайвий відрізок труби і встановіть поставляється в комплекті донний фільтр.
- Потім вставте донний фільтр в резервуар.
2. Підключення лінії впорскування
В залежності від введеного речовини, під'єднання лінії уприскування ділиться на:
a) Впорскування миючого речовини
b) Впорскування ополіскувача
a) Лінія впорскування миючого речовини (рис. 3)
- Щоб встановити відповідний трубний фітинг, просвердлите отвір діаметром 12.5 мм в резервуарі не вище рівня води, у відповідному положенні.
- Штовхніть різьбову частину в прохідній косинець через попередньо высверленное отвір зовні резервуара (при необхідності скористайтеся напилком, щоб усунути будь-які задирки, які можуть перешкоджати герметизації прокладки).
- Накладіть прокладку на різьбу прохідного косинця зсередини камери, і потім обережно затягніть відповідний болт. Не перетягуйте болт, щоб не пошкодити деталі прохідного косинця
- Приєднайте фітінг впорскується труби насоса до косинцю, попередньо встановленої в камері (резервуарі) з використанням труби, спеціально поставляється в комплекті.
b) Приєднання лінії уприскування ополіскувача (рис. 4)
При даному типі установки Вам слід визначити ідеальну точку для встановлення деталей, беручи до уваги розміри і зручний доступ для швидкої установки.
- Зніміть гумовий трубу, в яку буде впорскуватися речовина.
- Штовхніть кінець попередньо відрізаною труби в прохідній трійник (Т-подібна труба), переконавшись, що потік води здійснюється у напрямку, вказаному на прохідному трійнику.
- Перекрийте гумові трубки, попередньо вставлені в прохідній трійник, двома металевими затискачами (у комплект не входять).
Якщо посудомийна машина вже оснащена спеціальним трубним фітингом для впорскування, клапан впорскування ополіскувача, який дозволить вам виключити виконання вищевказаних операцій, надається за запитом.
- Використовуючи поставляється в комплекті трубу (виготовлена з поліетилену) під'єднайте подає трубний фітинг з безповоротним клапаном, обережно замикаючи різьбові стопорні кільця.
4. ЗАПУСК
Відразу ж після завершення установки електричних і гідравлічних з'єднань дозувального насоса, можна приступати до його запуску. При першому запуску насоса, посудомийна машина повинна виконати декілька циклів промивки в порожньому стані, щоб пристрій наповнило труби в лінії уприскування.
Цю дію можна виконати вручну, заповнивши насос наступним чином:
УВАГА!!
Дана операція виконується тільки для моделей з асинхронними двигунами (двигуни без щіток). У той же час, в інших моделях, з двигуном, що працює в безперервному циклі (із щітками), дану операцію виконувати не МОЖНА.
- Дотримуйтесь максимальну обережність при перевірці напрямку обертання насоса, оскільки неправильне поводження може непоправно пошкодити двигун-редуктор пристрою.
- Поверніть ротор опори ролерів по напрямку обертання насоса (див. стрілку), використовуючи 6 мм настановний гвинт (Allen), закручуйте в шестигранне отвір на пристрої до тих пір, поки лінія повністю не заповнена (рис. 5). При першому запуску насоса і кожен раз після заміни насосної труби дану операцію повинен виконувати тільки кваліфікований спеціаліст,
- Переконайтеся у відсутності витоків в гідравлічних з'єднаннях.
4.1 РЕГУЛЮВАННЯ ПОТУЖНОСТІ
У функціональні характеристики дозуючого насоса внесені деякі технічні рішення:
- Переривчасте регулювання за допомогою електронних пристроїв (рис. 6)
Дане регулювання дає можливість швидко та оперативно змінювати потужність насоса, повертаючи спеціальну кнопку в передній частині контейнера пристрою.
- Кондуктометрическое регулювання за допомогою електронних пристроїв (рис. 7)
Дане регулювання забезпечує підтримання постійної концентрації миючого засобу у воді промивання бака посудомийної машини. Для збільшення або зменшення дозування вручну поверніть кнопку, розташовану в передній частині контейнера дозувального насоса.
Дані регулювання повинен виконувати кваліфікований фахівець, оскільки на місці експлуатації повинні бути проведені деякі перевірки, такі як: вид використовуваного миючого засобу, жорсткість води, і т. д.
5. ОСНОВНІ ПРИЧИНИ НЕСПРАЦЬОВУВАННЯ
У разі відсутності впорскування добавок, Користувач повинен перевірити наступне:
- наявність матеріалу, що підлягає використанню в резервуарі для зберігання
- не забитий фільтр
- наявність подачі електричного струму
При виявленні інших несправностей, які не належать до вище перелічених, таких як:
- утруднене всмоктування продукту для впорскування
- швидке і безперервне спустошення отсасывающей труби після кожного спрацьовування
- поломка насосної труби
- поломка двигуна-редуктора
- поломка електронної плати
бажано зв'язатися із сервісним центром, оскільки буде потрібно проведення технічного обслуговування і ремонту. Для оперативного та ефективного втручання, під час звернення, важливо точно вказати модель насоса, яку можна подивитися на табличці з даними.
6. ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА ЧИЩЕННЯ
Перед проведенням будь-якого виду технічного обслуговування, слід відключити пристрій від електроживлення і витягнути вилку з розетки.
Деталі, які підлягають технічному обслуговуванню:
- насосна труба (рис. 8)
Ефективність роботи насоса пов'язана з даною деталлю, тому періодично слід проводити її заміну, як мінімум 3 рази в місяць, щоб забезпечити постійну продуктивність самого пристрою. Подібне обслуговування також перешкоджає поломки труби із-за зносу:
- всмоктуючий фільтр (рис. 9)
Періодично фільтр слід промивати, у разі використання добавок з вмістом опадів, які можуть перешкоджати всмоктуванню продукту в насос.
Стан фільтра слід перевіряти кожного разу при повторному заповненні насоса речовиною. При чищенні фільтра користуйтеся гумовими рукавичками.
6.1 РЕГУЛЯРНІ ПЕРЕВІРКИ
Пристрій слід регулярно перевіряти і при необхідності проводити повторне заповнення споживаним чи використаним речовиною. Також перевіряйте відсутність витоків в гідравлічній ланцюга.
7. ПЕРІОДИ ПРОСТОЮ
У випадку передбачуваного тривалого періоду простою, якщо насос збираються використовувати ще раз, повинен бути зроблений додатковий ремонт з заміною насосної труби (рис. 8)
Дана операція необхідна, тому що продукт, що залишився в трубі, схильний до твердіння та знищує природну еластичність насосної труби.
Вид даного технічного обслуговування повинен проводити кваліфікований фахівець.
8. ВКАЗІВКИ З ТЕХОБСЛУГОВУВАННЯ ДЛЯ СЛЮСАРЯ-РЕМОНТНИКА
Всі операції, які тягнуть за собою роботу з лініями або зовнішніми деталями, для виконання яких необхідно знімати пристрої електричного захисту, слід проводити, коли пристрій вимкнено і тільки після вимкнення напруги.
Деякі моделі в номенклатурі продукції. Є варіанти дозаторів з напругою 220 в і 24 В змінного струму 50/60 Гц